Kommenteeri

Microblading vs püsimeik

Microblading vs püsimeik 

Kui microbladingu puhul viiakse pigment naha pindmistesse kihtidesse tera abil, mis koosneb 10-14 nõelast siis püsimeigi puhul kasutatakse karvtehnika teostamiseks ühte nano nõela. Mõlema tehnika puhul juhib nõela/tera liikumist meister. Meister peab kontrollima, kui sügavale tera/nõel nahas läheb ning kui õiges asendis on tera/nõela. Vale tera/nõela asendi tulemuseks on paksud jooned ning liiga sügavale tehtud püsimeik muutub mustaks/sinakaks. Isiklikult soovitan püsimeikki, püsimegi aparaadiga. Sellele järeldusele olen jõudnud tänu mitmete koolituste läbimist ning erinevate püsimeigi/microbladingu meistritega antud teemat arutades.  

Kui sa ei oska valida nende kahe tehnika vahel siis soovitaksin spetsialistiga antud teemal konsulteerida.


Kas microblading on ohtlik ja see rikub su kulmud igaveseks?

Olen käinud microbladingu ja püsimeigi koolitustel, microblading ei ole ohtlik, kui spetsialist teeb enda tööd korralikult ja teab millised on ohud/riskid. Samuti tasuks meeles pidada, et microbalding on vanast- Hiinast pärit meetod. Kui enamik euroopa tattoo meistreid eelistab kasutada tattoode tegemiseks tattoo aparaati, mitte iidseid käsitehnikaid siis miks peaksid püsimeigi meistrid eelistama microbladingu tera püsimeigimasinale.

Miks microblading ei ole nahasõbralik? 

Microbladingu teraga karvtehinikat teostades tekib nahka haav, seda haava võib võrrelda skapelli haavaga. Kui nahal on soodumus armistuda siis on suur tõenäusus, et microbladingust võivad tekkida microarmid. Püsimeigi masinaga karvtehnikat luues läbistab nõel nahka mitmeid kordi sekundis, viies sinna pigmenti ning tekitades nahka perforeeritud haava, mis paraneb kiiresti ja ei soodusta microarmide teket.

Kas Microbladingu protseduur on valus? 

Mitmeid kliendid on on öelnud, et microbladingu protseduur on valus. Kui siinkohal võin kinnitada, et enamikele naistele on karvtehnika teostamine püsimeigi aparaadiga täiesti valutu. Kuigi see kõik sõltub inimese valulävest on see siiski valutu.

Minu valikud

Minu esimene koolitus püsimeigi valdkonnas oli microbaldingu koolitus. Kuna minu tädi oli eelnevalt läbinud püsimeigi koolituse siis otsustasin, et lähen õpin selgeks manuaalse püsimeigi tehnika ehk microbladingu. Otsuse langetasin ilusate karvamustri piltide põhjal, mis sotsiaalmeeidas levisid. Antud hetkel ei meeldinud mulle püsimeigis kasutatavad kulmukarva mustrid, need tundusid ebaloomulikud ning liiga robustsed (aastaid tagasi). Enne koolitusele minekut kirjutasin ka tuntud püsimeigimeistrile, küsides arvamust uue tehniku kohta. Kuna tema vastuses konkreetselt negatiivset hoiakut microbladingu tehnika suhtes ei tajunud siis ma siiski läksin microblading koolitusele. Umbes 5 kuu pärast läbisin põhjaliku püsimeigi koolituse, ning tänasel päeval olen ma väga rahul, et ma läksin sellele pikale püsimeigi koolitusele. Microbladingu tehnika õppimine on aidanud mul luua käekirja ning karvamustrid mis on loomulikud ja ilusad. See oli minu teekond püsimeigimaailma ja olen nüüd kindel, et püsimeigi maailmas ei piisa ainult ühest koolitusest (eriti kui see on vaid 2 päevane koolitus), kui sa just mõne meistriga koos ei tööta, kes on läbinud mitmeid koolitusi ja seminare.

Igaüks teeb enda valikud, kuid alati on võimalik teine tee valida, kui algne ei tundu enam piisavalt õige.


Lisa kommentaar

Email again: